Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Jak zadbać o sierść naszego kotka?

Jako posiadacze kotów musimy zmagać się z pewnymi niedogodnościami związanymi z linieniem sierści naszych pupili, a także ich niechęcią do kąpieli, co utrudnia zachowanie odpowiedniej higieny. Warto zadbać o to, by nasz kot dzięki odpowiedniej pielęgnacji nie gubił sierści tak często, a także by była ona lśniąca i pachnąca.

Nasi pupile ze względu na ciągłe przebywanie w domu i całoroczne sztuczne światło nie podlegają cyklicznemu procesowi linienia, lecz gubią swoją sierść jednostajnie, przez cały rok. Dlatego też, tak ważna jest odpowiednia, całoroczna, pielęgnacja naszych zwierzaków. Aby nasze koty wyglądały pięknie musimy je regularnie myć, czesać ich sierść, obcinać pazury, myć pyszczek, pielęgnować oczy, uszy i nos.

Zabieg czesania powinniśmy wykonywać codziennie, a w przypadku kotów długowłosych nawet 2-3 razy dziennie tak, by sierść zachowywała swój naturalny blask i miękkość. Jak więc widać odpowiednia szczotka dla kota to podstawa. Dla kotów z krótką sierścią najlepsze będą szczotki z naturalnym włosiem, długowłose koty natomiast wymagają grzebieni o szerokim rozstawieniu. Kotka jak najszybciej należy przyzwyczajać do tego zabiegu pielęgnacyjnego. Oprócz dobrej szczotki, warto zakupić także odpowiedni szampon do mycia sierści naszego czworonoga dopasowany do jego sierści. Z pewnością ułatwi on nam zabiegi pielęgnacyjne, a zwłaszcza proces czesania sierści. Nasi pupile nie lubią efektu mokrej sierści, dlatego tez kąpiel to dla nich sytuacja stresowa. Jeżeli nasz kot nie wychodzi często z domu rytuał kąpieli możemy zdecydowanie ograniczyć kładąc nacisk na dokładne szczotkowanie sierści naszego zwierzątka. Po umyciu sierść należy osuszyć ręcznikiem, a następnie przebywać z mruczkiem w ciepłym pomieszczeniu. W przypadku, gdy nasz kot przebywa także na zewnątrz warto zainwestować w grzebień do wyczesywania insektów oraz pęsetę do usuwania kleszczy, ponieważ jest prawdopodobne, iż po któreś z podróży nasz zwierzak powróci do domu z pasażerem na gapę.

Do pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych należy czyszczenie oczu, uszu, nosa, a także obcinanie pazurów. Jest ono niezwykle ważne ponieważ pozwoli uniknąć sytuacji, w których kot niszczy czy drapie nasze meble. W trakcie obcinania należy pamiętać by przycinać jedynie białą część paznokcia, ponieważ różowa jest unerwiona. Warto zakupić odpowiednie obcinaczki, które ułatwią nam zabieg przycinania pazurków, a także preparaty zapobiegające łzawieniu oczu oraz płyn do przemywania uszu.