Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Samochody osobowe na wynajem

Bardzo często – szczególnie w ostatnich latach – jesteśmy uzależnieni od nowoczesnych technologii ułatwiających nam życie i codziennego funkcjonowanie. Jedną z rzeczy, bez których z pewnością radzimy sobie gorzej, jest oczywiście własny samochodów osobowy. Auto dowiezie nas w określone miejsce o każdej porze dnia i nocy. Posiadając własny pojazd nie jesteśmy uzależnieni od innych osób czy od komunikacji miejskiej. Nie wydajemy również fortuny na regularne przejazdy taksówkarskie. Niemniej jednak samochód – jak każda rzecz, urządzenie czy maszyna – może co jakiś czas odmawiać nam posłuszeństwa. Nawet niewielka awaria sprawia, że zostajemy na przysłowiowym lodzie. Co zatem zrobić, gdy samochód potrzebny na już zalega w warsztacie samochodowym? Doskonałym rozwiązaniem okazuje się wypożyczenie auta zastępczego. Nowoczesne firmy oferujące najem pojazdów osobowych są w stanie zagwarantować klientom wysoki standard usług, dlatego z pewnością warto zastanowić się nad wspomnianą opcją w czasie awarii własnego pojazdu.


Rodzaj paliwa w wypożyczonym samochodzie

Bardzo ważnym aspektem wypożyczonego auta jest oczywiście rodzaj używanego w nim paliwa. Z reguły wypożyczalnie decydują się na benzynę, ponieważ jest to paliwo stosunkowo dobre. Bardzo często na stronach wypożyczalni, przy opisach poszczególnych samochodów, podane jest spalanie określonego pojazdu. Zazwyczaj wynosi ono około 5 litrów na 100 kilometrów, jednak podana wartość jest jedynie orientacyjna.

Minimalny wiek kierowcy

Niektóre wypożyczalnie wprowadzają limity wiekowe. Zazwyczaj nie wystarczy mieć zatem ważnego prawa jazdy, ponieważ liczy się również wiek najemcy. W niektórych przypadkach może wynosić 18 lat, w innych 21. Podniesienie minimum wiekowego ma zwiększać bezpieczeństwo. Wypożyczalnia jest w pewien sposób odpowiedzialna za to, komu udostępnia auto, a młodzi ludzie – mniej lub bardziej stereotypowo – to nierzadko niedojrzali i beztroscy kierowcy powodujący kolizje czy nawet niebezpieczne wypadki. Oczywiście nie można zbytnio generalizować, dlatego z reguły granica wiekowa podniesiona jest zaledwie o 3 lata. Inaczej jest w przypadku samochodów ciężarowych czy dostawczych, gdzie często wypożyczalnie wymagają nie tylko ważnego prawa jazdy, ale również doświadczenia.

Sprawność aut

Na stronie jednej z wypożyczalni znajdującej się pod adresem http://easymotionvan.pl/ możemy przeczytać, iż wszystkie samochody wymieniane są co roku na nowe. Taka oferta ze strony wypożyczalni jest ukłonem w stronę klienta. Ten ostatni ma do dyspozycji stuprocentowo sprawne, nowe auta po przeglądzie w warsztacie samochodowym. Nowe pojazdy są wyposażone w elektryczne lusterka i szyby, centralny zamek czy system GPS.

Wynajem samochodu osobowego to doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którym właśnie popsuło się auto. Z takich firm korzystają również działalności, które raz na jakiś czas muszą wypożyczyć pracownikowi auto firmowe. Okazuje się, że zapotrzebowanie na wypożyczalnie samochodowe jest dość duże i co ciekawe, ciągle rośnie.