Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Na rynku nieruchomości

 analizowanieDecydując się na nowe mieszkanie, stajemy przed trudnym wyborem: kupno czy wynajem? Nie wiemy na co się zdecydować, ponieważ zakup wymaga od nas dużej sumy, która stanowić będzie wpłatę początkową. Reszta rozkładana jest na raty, w których najwyższe odsetki spłacamy w pierwszym roku obliczonego okresu. Następnie odsetki maleją.

Analiza rynku nieruchomości wskazuje na to, że będą one maleć odgórnie, również w pierwszym roku. Wynajem jest z kolei dobrym rozwiązaniem dla osób uczących się lub o niestabilnej sytuacji zawodowej. Tak czy inaczej na mieszkanie nie wydajemy mało. W Warszawie na przykład, za wynajęcie średniej wielkości mieszkania musimy zapłacić aż dwa tysiące złotych miesięcznie. Jeżeli posiadamy rodzinę, kupno czterech kątów jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że kredyt mieszkaniowy spłacamy na bieżąco, z miesiąca na miesiąc zmniejszając swój dług oraz ciesząc się w międzyczasie własnym domem. Wynajmując lokal, zasilamy cudzy portfel, pozostając tak naprawdę z niczym.

Ceny za wynajem nie spadają i w przyszłych latach spadać nie będą. Duże miasta nadal cieszą się sporą popularnością wśród młodych ludzi, którzy wyjeżdżając na studia, zmuszeni są do wynajęcia całego lokalu lub przynajmniej jednego pokoju. Kupując mieszkanie zwiększamy własne możliwości, mogąc w przyszłości stanąć po drugiej stronie i wynająć mieszkanie komuś, kto będzie zasilał nasz własny budżet. Jeżeli już teraz kupno w większości miast polskich jest bardziej opłacalne, decyzja jest prosta i nie pozostawia wątpliwości.