Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Analiza rynku nieruchomości

rynek nieruchomościJeżeli zastanawiasz się czy kupić mieszkanie, twoja odpowiedź powinna być twierdząca. Dlaczego? Otóż wszystko wskazuje na to, że zakup lokalu jest o wiele bardziej opłacalny niż jego wynajem. Dzieje się tak w większości dużych miast w Polsce i za granicą. Z takim obrotem spraw mamy do czynienia w całej zachodniej Europie oraz Ameryce Północnej. Wynajem mieszkania ma swoje pozytywne strony. Dobrze zdecydować się na niego, kiedy nie chcemy brać odpowiedzialności, nie jesteśmy pewni gdzie chcemy mieszkać w przyszłości lub kiedy nasza praca wymaga od nas ciągłego ruchu. Najczęściej mieszkania wynajmują studenci, którzy przyjeżdżają do danego miasta aby uzyskać dyplom. Pięcioletni wynajem lokalu, kiedy nie wiemy gdzie dostaniemy pracę jest rozsądnym rozwiązaniem. Ale jeżeli zakładamy rodzinę, mamy stabilne zatrudnienie i marzymy o własnych czterech kątach, należy zdecydowanie pomyśleć o zakupie mieszkania.

Analiza rynku nieruchomości wskazuje na prawidłowość, według której oprocentowanie za kredyt maleje. Pierwszy rok spłaty kredytu mieszkaniowego jest najgorszy dla jego odbiorców. To wówczas prowizja jest najwyższe. W następnych latach jednak maleje. Ale nawet w tym pierwszym okresie spłaty kredytu mieszkaniowego, jeżeli policzymy miesięczne odsetki od kredytu i dodamy do nich średniej wysokości opłaty dodatkowe za mieszkanie, okaże się, że suma ta będzie mniejsza niż wynajem. Nie dotyczy to jednak wszystkich miast w naszym kraju. Chodzi przede wszystkim o Warszawę, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Łódź, Lublin i Katowice. Mniejsze miasta nie wykazują jeszcze tej prawidłowości, co nie znaczy, że nie dojdzie do tego w przyszłości.

Ceny za wynajem mieszkania rosną wraz z cenami produktów spożywczych, luksusowych, paliwa, energii i wielu innych. Bardzo dynamiczny rozwój dużych miast wpływa na wzrost ich atrakcyjności pod względem zdobycia edukacji, pracy i życia. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zamieszkanie w dużej miejscowości lub w jej okolicach. Studenci z małych miejscowości bardzo często pozostają w miastach, w których zdobyli wykształcenie, ponieważ tam również dobywają doświadczenie zawodowe i łatwiej im otrzymać stałe zatrudnienie z satysfakcjonującą pensją. Rynek nieruchomości może na tym zarówno stracić jak i zyskać w zależności od wielu czynników. Ceny nieruchomości wahają się co kilka lat. Dlatego bardzo ważna jest analiza rynku nieruchomości i znajomość zasad nim rządzących.

Ceny mieszkań, lokali rożnego typu, działek, domów w stanie surowym, wolnostojących lub szeregowców zależy przede wszystkim od ich stany zewnętrznego, stany instalacji oraz wykończenia wewnątrz. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na rok powstania. Jeśli chodzi o lokale w blokach mieszkalnych, to najniższe ceny mają te, które powstały w latach siedemdziesiątych lub na początku lat osiemdziesiątych. Dzieje się tak głównie dlatego, że nie są one atrakcyjne wizualnie. Były stawiane w bardzo krótkim czasie, aby zapewnić dach nad głową jak największej liczbie ludności. Stanowią dzisiaj nieodzowną część naszego krajobrazu, ale powoli liczba nowoczesnego budownictwa będzie przewyższać liczbę szarych bloków powstałych w czasach PRL-u.

budowaOprócz tego ważna jest oczywiście lokalizacja. Ma ona bardzo duże znaczenie przede wszystkim w przypadku wynajmu lokali pod biurowce, sklepy i inne pomieszczenia przeznaczone do działalności gospodarczej. Ale również rodziny i młode osoby decydując się na mieszkanie w mieście, chce korzystać z tych przywilejów, ciesząc się jak najmniejszą odległością pokonywanej codziennie drogi do szkoły lub zakładu pracy. Sama odległość od centrum miasta to jednak nie wszystko. Ważne jest bowiem, co znajduje się wokół. Analiza nieruchomości pokazuje, że ważna jest przede wszystkim odległość od parków zieleni, które poprawiają widok z okna i przede wszystkim umożliwiają odpoczynek oraz rekreację w czasie wolnym. Duże znaczenie ma także bliskość miejsc niekorzystnych, które obniżają cenę nieruchomości. Są to między innymi tory kolejowe, cmentarze, zakłady przemysłowe, ulice przejazdowe, stacje benzynowe i wiele innych. Z kolei korzystne są przystanki tramwajów, autobusów i metra, które zapewniają dogodne połączenie z centrum miasta.

Zatem jeżeli posiadamy dość stabilną sytuację materialno-zawodową oraz osobistą, o wiele korzystniej jest zdecydować się na zakup mieszkania, zwłaszcza jeśli prognozy mówią o spadku oprocentowania za kredyt mieszkaniowy. Każda rata przekazana miesięcznie na jego spłatę zbliża nas do lepszej przyszłości, a tymczasem możemy cieszyć się własnym kątem i pewną sytuacja mieszkaniową. Im wcześniej przystąpimy do zakupu mieszkania tym lepiej. Wskazuje na to analiza rynku nieruchomości. O tej ostatniej można poczytać na stronie http://www.walor-nieruchomosci.pl/analizy-i-raporty,312.html. Wiedza pozyskana na ten temat często się przydaje. Szczególnie, jeśli działamy w branży nieruchomości lub w jakiś sposób jesteśmy z nią związani. W przyszłości będziemy mogli wynająć mieszkanie i zarabiać na nim, ponieważ ceny za miesięczny wynajem nie spadną na pewno. Tendencja wzrostowa cen za wynajem ma miejsce wszędzie, w dużych i średniej wielkości miastach naszego kraju. Powinniśmy zatem wziąć pod uwagę zarówno czasy obecne, jak i przyszłość.