Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Wodzirej

Osoba zajmująca się oprawą muzyczną różnego rodzaju imprez okolicznościowych, pełni często funkcję wodzireja. Jest to specyficzna profesja polegająca na utrzymaniu dobrej zabawy podczas wszelkiego typu uroczystości.

Wodzirej posiada ważne zadanie, do spełnienia. Swoim entuzjazmem i dobrym humorem musi zarazić większość gości, aby impreza była udana . Trudność polega na tym, że nie każdy jest zwolennikiem harców na parkiecie, konkursów i dobrej zabawy, a jednak każdy jest od czas do czasu gościem uroczystości okolicznościowych, typu wesele, studniówka, bal firmowy lub sylwestrowy itp. Wodzirej musi zachęcić do zabawy każdego niezależnie od wieku i rodzaju imprezy, przekonać, ale nie zmusić. Powinien zatem posiadać wyczucie i umiejętność rozmowy z ludźmi. Predyspozycje psychologiczne są bardzo ważne w tego typu zawodzie. Wodzirej musi dostosować swoje zachowanie do zachowania i samopoczucia uczestników zabawy. Powinien być bardzo elastyczny i posiadać umiejętności negocjatorskie.

Przede wszystkim jednak wodzirej musi posiadać talent aktorski. Nie da się ukryć, że nawet jeśli podział na widzów i aktora jest tu rozmyty, to jednak prowadząc zabawę, wodzirej jest artystą, którego kunszt podziwiają goście, biorąc udział w organizowanych przez niego konkursach. Jest zatem aktorem i powinien posiadać odpowiednie wykształcenie oraz ukończone wszelkiego rodzaju kursy i warsztaty teatralne. Animacja to nie tylko określone predyspozycje, ale również bogate zaplecze w postaci doświadczenia i wykształcenia.

Profesjonalny animator nie boi się kontaktów z ludźmi, co więcej są one jego pasją. Ich dobra zabawa oraz entuzjazm powinna dawać mu poczucie spełnienia. Jako szczególnego rodzaju aktor, powinien zaliczać do swoich zainteresowań zarówno muzykę, teatr, jak i psychologię. Prowadzenie imprez to płaszczyzna interdyscyplinarna, dlatego wodzirej powinien być wszechstronnie wykształcony oraz posiadać różnego rodzaju hobby. Musi być ponadto osobą pozytywną, pełną entuzjazmu i radości. Jego praca polega na dzieleniu się optymizmem i zarażaniu dobrą zabawą, dlatego nie ma w niej miejsca na złość, smutek, czy melancholię. Wodzirej musi być osobą pełną życia i energii. Powinien być nieustannie w ruchu, kierując zabawą i angażując w nią wszystkich gości bez wyjątku.

Dzięki umiejętnościom zdobytym na różnego rodzaju kursach, warsztatach i szkoleniach, powinien on wiedzieć, jak zachęcić do udziału w prezentowanym przez siebie przedstawieniu. Doświadczenie na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych powinno pozwolić mu w sposób natychmiastowy dostosowa

się do panującego nastroju i charakterów gości. Bez znaczenia czy impreza jest bezalkoholowa, czy suto zakrapiana , organizowana dla emerytów, czy najmłodszych, powinien on dbać o dobry humor uczestników. Musi starać się, aby jego entuzjazm i dobry nastrój udzielał się większości.

Jeśli organizujemy dowolną uroczystość o radosnym charakterze i chcemy zapewnić naszym gościom dobrą zabawę, której nigdy nie zapomną, należy skorzystać z usług dobrego animatora. Nie chodzi tu o wodzireja, który od czas do czasu powie coś śmiesznego lub na siłę będzie wyciągał ludzi na parkiet, ale o kogoś, kto swoją własną osobą i tym co posiada w zanadrzu zachęci gości do uczestnictwa w atrakcyjnych konkursach i zabawach. Aby były one efektywne i efektowne, muszą być dostosowane do panującej atmosfery oraz grupy osób. Dlatego też dobry wodzirej musi posiadać rozwinięte umiejętności interpersonalne. Profesjonalny wodzirej zajmuje się szeroko rozumianą animacją zabawy, dostosowaną do specyficznego grona odbiorców. Pozostaje nieustannie w kontakcie z uczestnikami i wyczuwa ich poziom zadowolenia. Jego działania obejmują organizację konkursów, zabaw integracyjnych, tańców i dowcipów. Dzięki swoim rekwizytom, strojom i nakryciom głowy sam pobudza do działania, organizując jednocześnie widowisko oparte na własnej osobie. Wodzirej nie prowadzi jednak uroczystości ze sceny, ale wychodzi do gości i sam uczestniczy w organizowanej przez siebie zabawie.

Jego działanie to forma sztuki aktorskiej, muzycznej, wokalnej i kabaretowej. Wodzirej musi posiadać przede wszystkim charyzmę oraz pozytywne podejście do życia i ludzi. Gwarantuje zabawę na najwyższym poziomie, starając się dokładnie dopasować proponowane działania do rodzaju uroczystości. Nie jest tym samym nietaktowny i nachalny. Zachęca do dobrej zabawy, ale nigdy do niej nie zmusza.

Zdarza się, że wodzirej jest jednocześnie Dj-em. Powinien wówczas mieć wykształcenie muzyczne i doświadczenie w prowadzeniu oprawy muzycznej. Dobry animator doskonale potrafi dopasować repertuar utworów do rodzaju każdej imprezy oraz wymagań gospodarzy i gości na bieżąco. Ponieważ muzyka jest nieodłącznym elementem dobrej zabawy, powinna być przyjemna i dodatkowo zachęcać gości do uczestnictwa. Profesjonalny wodzirej posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia oprawy muzycznej i animacji, wiedząc, że długie przerwy mogą nudzić gości. Stara się być najczęściej na miejscu i zawsze w ruchu. Niektórzy wodzireje, przygotowują określoną listę utworów oraz dodatkowo wykonują znane piosenki na indywidualne życzenie.