Narzędzia

Narzędzia

Wiertarka, klucz pneumatyczny, szlifierka, wkrętarka – te i wiele...

O funduszach poręczeń kredytowych

O funduszach poręczeń kredytowych

W dzisiejszych czasach praca jest jednym z najważniejszych i...

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe

W każdej firmie jaka prowadzi swoją działalność również poza...

Parametry siatek zgrzewanych

Parametry siatek zgrzewanych

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są...

BIKSENON

BIKSENON

Niezwykle szeroki już rynek motoryzacyjny stale się powiększa....

  • Narzędzia
  • O funduszach poręczeń kredytowych
  • Tłumaczenia techniczne - specjalistyczne i urzędowe
  • Parametry siatek zgrzewanych
  • BIKSENON

Parametry siatek zgrzewanych

siatki

W sklepach internetowych i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są siatki zgrzewane o różnych parametrach. Różnią się one między innymi długością i szerokością. Zazwyczaj w sklepach i u producentów podane są standardowe rozmiary siatek zgrzewanych (jednak oprócz nich możemy kupić także siatki w innych rozmiarach, wykonane specjalnie na zamówienie) lub maksymalne rozmiary, w jakich siatki są sprzedawane.

 

Maksymalna szerokość siatki może wynosić na przykład dwieście pięćdziesiąt centymetrów, a jej maksymalna długość przykładowo trzysta dwadzieścia centymetrów. Jeżeli potrzebujemy jednak dłuższej siatki (między innymi gdy stawiamy ogrodzenie), możemy połączyć po prostu ze sobą siatki zgrzewane. Różna może być także grubość drutu, z którego wykonana jest siatka. Standardowa grubość to zazwyczaj minimalnie około dwóch milimetrów i maksymalnie około sześciu milimetrów, lecz czasami na zamówienie dostępne są także inne grubości.

Poza tym siatki zgrzewane posiadają oczka, które również mogą mieć różne parametry. Możemy wybierać między innymi pomiędzy różnymi kształtami (na przykład kwadratowym, prostokątnym, kształtem rombu) i różnymi wielkościami. Jeżeli chodzi o rozmiary oczek w siatkach zgrzewanych, zazwyczaj wynoszą one od kilku milimetrów do dwustu milimetrów, a siatki z oczkami o innych wymiarach można wykonywać na zamówienie. To jakie oczka w siatce wybierzemy, zależy od jej zastosowania (na przykład w pojemnikach z siatki na drobiazgi oczka powinny być dosyć małe).

Producenci oferujący swoim klientom siatki, często w swojej ofercie posiadają także kraty pomostowe, które również mogą mieć różne parametry. Taka krata pomostowa podobnie jak siatka zgrzewana może być elementem ogrodzenia, a poza tym pełni idealnie rolę kładki, pomostu, podjazdu dla wózków, ciągu komunikacyjnego, może być elementem stropu, elewacji. Jeżeli zaś chodzi o siatkę zgrzewaną, można nią również wypełnić balustradę lub bramę, zrobić z niej siatkowy pojemnik lub klatkę, wykorzystać ją jako zbrojenie w wylewce betonowej. 

Rodzaje siatek zgrzewanych

Producenci i dystrybutorzy oferują swoim klientom siatki zgrzewane różnego rodzaju. Dzięki temu możemy kupić siatkę, która będzie dostosowana do naszych potrzeb, a także będzie sprawdzała się idealnie w konkretnych warunkach. Siatki dzielą się na różne rodzaje między innymi ze względu na materiał, z którego są wykonane. Wyróżniamy między innymi siatki zgrzewane z drutu nierdzewnego, z drutu kwasoodpornego, z drutu ocynkowanego, z miedzi, z mosiądzu, z tworzyw sztucznych, z drutu żaroodpornego, z drutu czarnego, z drutu trudnościeralnego, z brązu, ze stali zwykłej.

Mają one różne właściwości i na przykład siatka wykonana z drutu kwasoodpornego może znaleźć się blisko substancji chemicznych (na przykład w zakładzie chemicznym), a siatka wykonana z drutu nierdzewnego na zewnątrz, narażona na wilgoć, śnieg i deszcz. Poza tym siatki zgrzewane dzielą się ze względu na rodzaj ich wykończenia na zakończone drutem i zakończone otwartymi oczkami. Niektóre z siatek zgrzewanych są przeznaczone specjalnie do określonego celu. Wyróżniamy na przykład siatki posadzkowe służące do tworzenia zbrojeń w wylewkach z betonu, specjalne siatki przeznaczone do wykonywania pojemników i koszy, maty zgrzewane stosowane podczas budowy i jako przegrody. Oprócz tego siatki różnią się między sobą wymiarami, grubością drutu, kształtem i wielkością oczek. Niektóre z zastosowań siatek zgrzewanych odpowiadają zastosowaniom krat pomostowych.

Siatki i kraty pomostowe wykorzystywane są na przykład do wykonywania ogrodzeń czy jako elementy elewacji. Poza tym siatka zgrzewana i krata pomostowa mogą być wykorzystane niestandardowo jako elementy dekoracyjne. Kraty również dostępne są w sklepach stacjonarnych i w sklepach internetowych w różnych rodzajach (kraty standardowe, nacinane, prasowane) oraz mogą być wykonane z różnych materiałów (na przykład ze stali ocynkowanej, ze stali ognioodpornej, ze stali kwasoodpornej, z połączenia żywicy i włókna szklanego).

W związku z tym mogą mieć różne właściwości i różne zastosowanie.